Зміст статті:
- Чим небезпечний хірургічний аборт при міомі
- У чому небезпека медикаментозного аборту
- Чим небезпечна вагітність при міомі
Дамам, які зробили аборт при міомі, загрожують запальні процеси в порожнині матки і за її межами.
Чим небезпечний хірургічний аборт при міомі
Переривання небажаної вагітності при міомі матки може привести до серйозних наслідків. Всі жінки, які зробили аборт, знаходяться в зоні ризику. Вони часто страждають післяопераційними ускладненнями. У них може відбутися інфікування, кровотеча, перфорація стінок. Після хірургічного втручання при міомі жінці додатково може загрожувати:
- перекрут субсерозного вузла міоми матки;
- некроз міоматозного вузла;
- тазовий перитоніт.
Всі ці патологічні стани можуть призвести до летального результату, якщо не виявиться поруч спеціалізованої медичної допомоги.
При пухлини матки вишкрібання стінок сприяє швидкому збільшенню її розмірів. Це пояснюється розвитком патологічних процесів, які завжди виникають після раптового припинення вагітності.
Аборт при міомі часто стає причиною ендоміометріта. Це інфекційно-запальний процес, що відбувається в порожнині матки, який переростає в перитоніт. Причиною захворювання стають занесені під час кюретажу хвороботворні мікроби, які сприятимуть розвитку гострого запального процесу ендометрія. Після цього захворювання може наступити безплідність.
У чому небезпека медикаментозного аборту
Якщо термін невеликий, небажану вагітність можна перервати за допомогою медикаментозного аборту. Лікар після ультразвукового обстеження, за допомогою якого визначається термін вагітності і розглядається плодове яйце, бере згоду пацієнтки на медичне втручання і видає їй фармакологічний препарат, прийом якого сприяє відторгненню і виходу плодового яйця. Проведення такого аборту можливо при невеликих розмірах пухлини і терміні вагітності не більше п’яти тижнів.
Аборт при міомі матки медикаментозними препаратами теж небезпечний. Гормональні таблетки, переривають вагітність, погіршують роботу ендокринних залоз, що відповідають за роботу статевих органів. Цей дисбаланс стає все більше, і жінка набуває на довгі роки різні захворювання внутрішніх статевих органів. Слід пам’ятати, що медикаментозний аборт часто проходить неякісно, і ускладнення після нього вимагають кюретажа.
Чим небезпечна вагітність при міомі
Вагітність, яка почала розвиватися на тлі гормонального дисбалансу, супроводжується сильними болями в першому триместрі через запалених стінок матки. Аналізи крові в цей момент показують підвищений рівень естрогенів, які не дають наростати шару ендометрія, що відповідає за закріплення заплідненого яйця.
Наявність запалення і міоматозних вузлів часто є причиною самовільного викидня. Освіта пухлини значно ускладнює початок вагітності. Зародок не отримує достатньо харчування через нестачу особливих гормонів, що відповідають за ріст плаценти, і іноді гине у віці до 12 тижнів.
Вигнання плодового яйця сприяє підвищений рівень простагландинів, що підсилюють скоротливу активність матки. Вони змушують її постійно скорочуватися, а плодове яйце відшаровуватися.
Мимовільні викидні супроводжуються великою крововтратою і вимагають чищення в умовах стаціонару. За своєю суттю, це такі ж інструментальні аборти, у яких є великий відсоток ускладнень.
Жінки, що впоралися з болями в першому триместрі і вирішили залишити вагітність, можуть зіткнутися з проблемами після пологів. Пошкоджені під час пологів міоматозного вузли можуть перекручуватися і відмирати. Некроз вузлів призводить до розвитку тазового перитоніту, наслідки якого вилікувати досить складно.
Чи можна робити аборт, якщо є пухлина матки, потрібно вирішувати жінці разом з гінекологом індивідуально. Все залежить від характеру захворювання. Якщо лікар стверджує, що існує ймовірність виносити і народити здорову дитину, то потрібно знайти сили, щоб змінити своє життя і стати матір’ю. Іноді жінці легше народити, чим пережити все наслідки аборту.
Гінекологам відомо багато випадків, коли виношування вагітності при наявності доброякісних пухлин не приносило шкоди здоров’ю, і жінка, переживши складності першого триместру, вдало народжувала дитину. За час вагітності гормональний фон приходить в норму, і міоматозного вузли розсмоктуються під час годування немовляти грудьми. Період тривалої лактації нормалізує роботу органів ендокринної системи, що відповідають за стан здоров’я жіночої статевої сфери.
Якщо народити дитину не представляється можливим, слід зайнятися лікуванням цієї доброякісної пухлини, контролюючи процес овуляції. Різноманітні сучасні засоби контрацепції допомагають уникнути небажаної вагітності та зберегти жіноче здоров’я.